خبر جالب سایت حامی موسوی

پس از انتشار اخباری مبنی بر بدست آمدن یک فایل صوتی از جلسه خصوصی میرحسین موسوی و مهدی کروبی که در آن انتقادات تندی علیه هاشمی رفسنجانی مطرح شده، یک سایت حامی این جریان که با همکاری روزنامه‌نگاران نشریات اصلاح‌طلب مدیریت می‌شود، مدعی شده که این فایل صوتی توسط وزارت اطلاعات و با ابزارهای فوق پیشرفته که از خارج وارد شده، تهیه شده است.

به گزارش شبکه ایران، با بالا گرفتن اختلافات اساسی و پایه‌ای میان سران داخلی فتنه 88، رسانه‌های حامی این جریان برای حفظ ظاهر، دست به انتشار اخباری می‌زنند که حتی واکنش حامیان خود را نیز به دنبال دارد.

پس از انتشار اخباری مبنی بر بدست آمدن یک فایل صوتی از جلسه خصوصی میرحسین موسوی و مهدی کروبی که در آن انتقادات تندی علیه هاشمی رفسنجانی مطرح شده، یک سایت حامی این جریان که با همکاری روزنامه‌نگاران نشریات تصلاح‌طلب مدیریت می‌شود، مدعی شده که این فایل صوتی توسط وزارت اطلاعات و با ابزارهای فوق پیشرفته که از خارج وارد شده، تهیه شده است!

سایت تحول سبز نوشته است: وزارت اطلاعات ایران با تهیه امکانات فنی بسیار قوی و همکاری ضرغامی در صدا و سیما و چندتن از متخصصین شاغل در اطلاعات و صدا و سیما اقدام به تهیه دستگاههای فنی و تخصصی تحت عنوان فعالیت های موسیقی، صدا و صوت کرده اند که از طریق این دستگاهها امکان تفکیک هر نوع صدا و جایگزینی و تغییر آنها وجود دارد؛ به طوری که صداهای واقعی افراد را آنالیز کرده و با پس و پیش کردن کلمات و حتی تولید کلمات جدید با صدای مورد نظر می‌توانند از طریق این دستگاه کلمات و جملات جدیدی را تولید و ارائه نمایند.

اگرچه بی‌اساس و خنده‌دار بودن این موضوع از نظر فنی آنقدر واضح است که حتی واکنش تند خوانندگان این سایت را به دنبال داشته و این افراد با ارسال نظرات خود برای این مطلب، آن را یک "فرار رو به جلو" و "اقدامی خنده‌دار" برای سرپوش گذاشتن روی ناکامی در احیای آشوب‌های خیابانی دانستند اما به نظر می‌رسد مساله اصلی، تلاش این رسانه‌ها برای جلوگیری از انتشار اخبار اختلافات درونی اپوزیسیون داخلی است.

البته مساله اختلاف میان سران جریان مخالف نظام، موضوعی است که در ماه‌های بعد از راهپیمایی گسترده و ده‌ها میلیونی مردم در 22 بهمن شدت گرفته است و تلاش رسانه‌های حامی این جریان برای غیرواقعی خواندن اخبار مربوط به این اختلافات بنیادین هم نتیجه‌ای دربر نداشته است.
 

/ 1 نظر / 9 بازدید
پایگاه خبری سبد نیوز (www.s‌a‌b‌a‌d‌n‌e‌w‌s.com)

ای بی خبر بکوش که صاحب خبر شوی پایگاه خبری سبد نیوز پس از ماه ها تحقیقات آکادمیک و میدانی به این نتیجه رسید که تنها در سه حوزه فرهنگ و هنر ، اقتصاد و فن آوری اطلاعات اخبار و رویدادهای گوناگون را از ده ها خبرگزاری ، روزنامه ها، سایت ، شبکه های ماهواره ای و... جمع آوری کند و در بخش ها و زیر مجموعه های تخصصی در اختیار علاقمندان بگذارد. چناچه شما نیز همچون هزاران کاربر دیگر دغدغه هایی از جنس هنری ، اقتصادی و یا آی تی دارید با ما همراه شوید و در صورت تمایل می توانید آخرین اخبار این پایگاه را در سایت و یا وبلاگ خود داشته باشید، کد اخبار سبد نیوز را از آدرس زیر در وبلاگ خود کپی کنید: http://w‌w‌w‌.s‌a‌b‌a‌d‌n‌e‌w‌s.c‌o‌m/links.php با تشکر پایگاه خبری سبد نیوز w‌w‌w‌.s‌a‌b‌a‌d‌n‌e‌w‌s.‌c‌o‌m i‌n‌f‌o‌@‌s‌a‌b‌a‌d‌n‌e‌w‌s‌.‌c‌o‌m