موفقیت یک احساس است؛ نه یک موقعیت

موفقیت یک احساس است؛ نه یک موقعیت

جهت خواندن به ادامه مطلب مراجعه کنید…

 

آلن دون، نویسنده کتاب «موفقیت‌های شخصیتی و حرفه‌ای»، توصیه می‌کند که «از شش دروغی که زندگی شما را نابود می‌کنند، پرهیز کنید.» می‌دانید این شش دروغ چه هستند؟ این مطلب، شما را با همین دروغ‌ها آشنا می‌کند

۱٫پول برای شما رضایت‌مندی و خشنودی می‌آورد

به افرادی در زندگی‌تان فکر کنید که از همه بیشتر به اهداف‌شان رسیده‌اند و از همه راضی‌ترند. آیا آنها ثروتمندترین افرادی هستند که شما می‌شناسید؟ به احتمال زیاد، نه! بیشتر اهداف مورد نظر و مهم در زندگی، ثروت با خود نمی‌آورند. اهداف مهم در زندگی شما باید اشتیاق و شور و شوق روحی شما را به همراه داشته باشند، نه حساب‌های بانکی پُرپول. در واقع، موفقیت یک احساس است، نه یک موقعیت.

۲٫کار طاقت‌فرسا شما را موفق می‌کند

از خیلی از جهات کار کردن زیاد و سخت مثل استعمال مواد مخدر است، زیرا شما را آن‌قدر خسته می‌کند که شما هیچ انرژی‌ای برای فکر کردن به آنچه که در زندگی واقعا می‌خواهید ندارید و دیگر هیچ حس و روحی برای دنبال کردن آنچه واقعا در قلب‌تان می‌گذرد نخواهید داشت و درنهایت از زندگی‌ای که دارید نسبت به آنچه که می‌خواستید داشته باشید ناامید نخواهید شد. پس کار زیاد موجب موفقیت نیست.

۳٫هیچ‌وقت نباید از کنترل خارج شوید

تنها به این دلیل که به احساسات‌تان اعتماد ندارید به این معنی نیست که شما روی خودتان و احساسات‌تان کنترل ندارید. اعتماد کردن به احساسات‌تان نشان می‌‌دهد شما منبع پویایی از قدرت درون‌تان پیدا کرده‌‌اید و به واسطه آن می‌توانید به زندگی‌تان نیرو ببخشید.

۴٫ذهن تنبل خانه شیطان است

تأمل کردن و عمیق شدن در افکار برای شاد شدن بسیار ضروری است. آرامش به شما اجازه می‌دهد دوباره جوان شوید و از سر شروع کنید و نیز تمرکز کنید . بدون تعمق و تفکر ارتباط‌تان را با صدای درونی‌تان از دست خواهید داد. اگر شما انتخاب کرده‌اید که با مشغولیت‌های پیوسته‌تان بلرزید، مطمئنا کارهای‌تان در مسیری معنی‌دار قرار ندارند.

۵٫سری را که درد نمی‌کند دستمال نباید بست

اگر همه‌چیز به آرامی پیش می‌رود شاید موقع آن است که تغییراتی اتفاق بیفتد. زمان‌های بدون اتفاق اکثر اوقات به این معنی است که به دلایلی رشد کردن‌مان متوقف شده است. یک زندگی پر از اشتیاق و شور و شوق همواره در پی تغییرات و رشد و پیشرفت حاصل می‌شود.

۶٫شما باید به آرزوهای والدین‌تان برسید

هر کدام از ما مأموریت‌های خاص خودمان را در زندگی داریم. ما باید با دنبال کردن احساسات و خواسته‌های‌مان شاد باشیم و آنقدر زمان نداریم که به احساسات و آرزوهای دیگران برسیم.

 

/ 0 نظر / 14 بازدید