قدرتمندترین زنان جهان معرفی شدند

نشریه اقتصادی فوربس در تازه‌ترین گزارش خود به معرفی قدرتمندترین و بانفوذترین زنان جهان پرداخت.

به گزارش وبگردی به نقل از ایسنا، در فهرست منتشر شده از سوی فوربس نام 100 زن قدرتمند و بانفوذ جهان اعلام شده که این افراد در حوزه‌های مختلفی از سیاست و اقتصاد گرفته تا هنر و مطبوعات فعالیت می‌کنند.

در این فهرست آنجلا مرکل، صدراعظم آلمان به عنوان قدرتمندترین زن جهان معرفی شده و هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا و دیلما روسف، رئیس‌جمهوری برزیل نیز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

جوان‌ترین زن موجود در این فهرست لیدی گاگا، خواننده معرف آمریکایی با تنها 25 سال بوده و پیرترین زن نیز ملکه الیزابت دوم،‌ ملکه بریتانیا با 85 سال سن است.

همچنین در این فهرست زنانی از کشورهای آرژانتین، استرالیا، برزیل، چین، کاستاریکا، فرانسه، آلمان؛ هند، اندونزی، اسرائیل، ایتالیا، اردن، لیبریا، میانمار، نیوزلند، نیجریه، عربستان سعودی، سنگاپور، آفریقای جنوبی، اسپانیا، تایوان، تایلند، ترکیه، بریتانیا و آمریکا حضور دارند. 65 نفر از زنان حاضر در این فهرست آمریکایی هستند.

زنان حاضر در این فهرست در حوزه‌های میلیاردرها، کسب و کار، هنر و شهرت، رسانه و مطبوعات، فعالیتهای غیرانتفاعی و سیاست تقسیم‌بندی شده‌اند.

فهرست قدرتمندترین و بانفوذترین زنان جهان به شرح زیر است:

1- آنجلا مرکل، صدراعظم آلمان

2- هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا

3- دیلما روسف، رئیس‌جمهوری برزیل

4- ایندرا نویی، مدیرعامل شرکت پپسی

5- شریل ساندبرگ،‌ مدیر اجرایی فیس‌بوک

6- ملیندا گیتس، یکی از دو بنیان‌گذار و صاحب کرسی در بنیاد خیریه ملیندا&گیتس

7- سونیا گاندی، رئیس حزب کنگره ملی هند

8- میشله اوباما، زن اول آمریکا

9- کریستین لاگارد، مدیرکل صندوق بین‌المللی پول

10- ایرنه روزنفلد، مدیرعامل شرکت کرافت فودز

از دیگر زنان مشهور در این فهرست می‌توان به اپرا وینفری، لیدی گاگا، کریستینا فرناندز، بیونس، جولیا گیلارد، آنگ سان سوچی، آنجلینا جولی، سارا پیلین، کریستین امان‌پور، نانسی پلوسی، الن دجنرس، یینگلاک شیناواترا، جی.کی رولینگ و الن جانسیون سیرلاف اشاره کرد.

/ 0 نظر / 16 بازدید