دستگیری پسر 17ساله‌ای که با وعده ازدواج اخاذی می‌کرد

هموطن آنلاین – با مراجعه فردی به کلانتری 169 مشیریه پرونده‌ای تحت عنوان سرقت در اواخر تیرماه پیش روی کارآگاهان گشوده شد.
با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه دوازدهم دادسرای ناحیه 14 تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
با آغاز تحقیقات و حضور تیم مبارزه با سرقت اماکن پایگاه ششم در محل ارتکاب سرقت، کارآگاهان با بررسی صحنه ارتکاب سرقت اطمینان پیدا کردند که سارق یا سارقان احتمالی بدون هیچ‌گونه تخریبی وارد منزل شده و از محل نگهداری اموال باارزش سرقت شده نیز اطلاع کافی داشتند.
در شرایطی که کارآگاهان پایگاه ششم، تحقیقات خود را درباره افراد مرتبط با خانواده مالباخته در دستور کار خود قرار داده بودند، مالباخته با مراجعه به کارآگاهان به آنها گفت: دخترم سارق خانه را جوانی به نام «حمید رضا» معرفی کرده است.
مالباخته در اظهارات خود با بیان اینکه صبح امروز دخترم را به همراه پسرجوانی، سوار بر یک دستگاه خودرو سواری پژو 206 سفیدرنگ مشاهده کردم گفت: هنگامی که در مورد این رابطه از دخترم توضیح خواستم، او عنوان کرد که مدتی است با «حمیدرضا» ارتباط دوستانه دارد که ناگهان شروع به گریه کرد و گفت که سرقت منزل توسط حمیدرضا و با کمک او صورت گرفته است.
با توجه به اظهارات مالباخته، کارآگاهان به تحقیقات از دختر وی پرداختند؛ دختر جوان در اظهارات خود به کارآگاهان گفت که از حدود یک سال پیش با حمیدرضا آشنا شده و هر روز ارتباطمان بیشتر می‌شد اما همواره از اینکه ارتباط ما برملا شود می ترسیدم تا اینکه روزی «حمیدرضا» با طرح این موضوع که باید در سرقت خانه پدرم با او همکاری کرده و درغیر این صورت کاری خواهد کرد که تمامی اعضای خانواده و بستگانم از ارتباط ما دو نفر اطلاع پیدا کرده و آبرویم را خواهد برد ، مرا مجبور کرد تا کلید در ورودی مجتمع و آپارتمان و همچنین محل دقیق نگهداری وجوه نقد و دیگر اموال باارزش خانه از قبیل طلا و جواهرات مادرم را در اختیار او قرار داده و من نیز که بیش از هرچیز ترس آنرا داشتم که پدرم از ارتباط من و حمیدرضا اطلاع پیدا نکند، به ناچار قبول کرد و کلید را در اختیار حمیدرضا قرار داده و او نیز پس از تهیه کلیدهای مشابه، کلیدهای اصلی خانه را باز پس داد و من نیز بدون آن که پدر و مادرم متوجه موضوع شوند آنها را در جای خودشان گذاشتم.
دختر مالباخته در ادامه اظهارات خود به کارآگاهان گفت که در روز حادثه به همراه اعضای خانواده به خانه یکی از بستگان رفته بودیم، حمیدرضا پس از تماس من و اطمینان از خالی بودن خانه، با استفاده از کلیدهای یدک منزل، به خانه ما آمد و تمامی پول‌ها، طلا و جواهرات داخل خانه را سرقت کرد.
با توجه به اظهارات مالباخته و دخترش، کارآگاهان با انجام تحقیقات پلیسی و اطمینان از صحت اظهارات مطرح شده از سوی دختر مالباخته، متهم را در منطقه مشیریه دستگیر و در بازرسی از مخفی‌گاه او مقادیری از طلا و جواهرات متعلق به همسر مالباخته و تعدادی دیگر از اموال مسروقه کشف شد.
با انتقال این متهم 17 ساله به پایگاه دوم پلیس آگاهی وی صراحتا به سرقت منزل مالباخته اعتراف و در اظهارات خود عنوان داشت که با فروش مقداری از طلا و جواهرات مسروقه و مبلغ 3 میلیون تومان وجه نقد سرقت شده از داخل خانه مالباخته، اقدام به خرید یک دستگاه خودرو 206 سفید رنگ کرده است که این خودرو نیز با دستور قضایی توقیف شد.
در ادامه تحقیقات از متهم مشخص شد که حمیدرضا به شیوه ایجاد ارتباط دوستانه با دختران نوجوان، با اخاذی از دو دختر جوان دیگر اقدام به گرفتن مبالغ جداگانه 200 و 500 هزار تومان از آنان کرده که با شناسایی دقیق هویت این دو دختر جوان و انجام تحقیقات از آنها مشخص شد که متهم با طرح دوستی به بهانه ازدواج اطمینان آنها جلب و پس از گذشت مدتی از ارتباط میان آنان، به همان شیوه و شگردی که دختر مالباخته را تهدید و مجبور به همکاری کرده، از آنها نیز اخاذی کرده است.
سرهنگ کارآگاه محمد اشراقی، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به کشف مقادیری از اموال مسروقه و اعتراف صریح متهم به خرید خودرو سواری پژو 206 با پول حاصل از سرقت و فروش مقادیری از طلا و جواهرات سرقت شده، متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در باره شناسایی دیگر جرایم ارتکابی با قرار صادره از سوی مقام‌قضایی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است. 

/ 2 نظر / 24 بازدید
محمد

با سلام انیمیشن و عکس های متحرک انواع لوازم علمی برای لوگوی وبلاگ های علمی این هم لینکش http://www.khavaranshop.com/index.php/page/site_news/nid/1749 لینک 10000 هزار انیمیشن برای لوگوی وبلاگهای با موضوعات مختلف http://www.khavaranshop.com/index.php/page/site_news/start/0 موفق باشید.

سارینا

اسمش را میگذاریم؛دوست مجازی اما آنسو یک آدم حقیقی نشسته . . خصوصیاتش را که نمیتواند مخفی کند ...وقتی دلتنگی ها و آشفتگی هایش را مینویسد وقت میگذاردبرایم، وقت میگذارم برایش . . نگرانش میشوم دلتنگش میشوم . . وقتی درصحبت هایم،به عنوانِ دوست یاد میشود مطمئن میشوم که حقیقی ست . . هرچند کنارهم نباشیم هرچند صدای هم راهم نشنیده باشیم، من برایش سلامتی و شادی آرزو دارم هرکجا که باشد --- پس دوست من در دنیای مجازی دوستت دارم www.talarank.com سایت افزایش بازدید ثبت نام کن سایت ما رو لینک کن 300 تا بازدید رایگان جایزه بگیر+ vpn رایگان!!!